Arşiv  |  Üye Ol  |  İletişim  |  English
Tüm Haberler
Yeterlik Genel Kurulu
Türkiye Nükleer Tıp Yeterlik Kurulu’nun ana yönetim organı olan Yeterlik Yürütme Kurulu’nun üyelerinin seçimi için Yeterlik Genel Kurulu’nun 17 Kasım 2018 tarihinde saat 15:00 – 17:00 Ankara HiltonSa otelinde toplanmasına 23.10.2018 tarihli yönetim kurulu toplantısında karar verilmiştir. Bu nedenle Türkiye Nükleer Tıp Derneği asil üyesi olan Nükleer Tıp Hekimlerinin 17 Kasım 2018 tarihinde saat 15:00’te Ankara HiltonSa Oteli’nde hazır bulunmalarını rica ederiz.
Nükleer Tıp ve Moleküler Görüntüleme Haftası
"Akıllı Radyasyon Kanserde Etkin Tanı veTedavi" Bilindiği gibi uluslar arası nükleer tıp topluluklarında her yıl ekimin ilk haftası Nükleer Tıp ve Moleküler Görüntüleme haftası olarak kutlanmaktadır. Nükleer tıp haftası ile tıp camiası ve toplumda nükleer tıp uygulamaları için farkındalık ve tanınırlılık yaratılmasında tüm nükleer tıp çalışanlarının aktif rol alması hedeflenmektedir. Son yıllarda moleküler görüntüleme ve radyonüklid tedavilerde yaşanan hızlı gelişmeler ile özellikle onkolojik hastaların tanı ve tedavisinde nükleer tıbbın olumlu katkısı olağanüstü derecede artmıştır. Bu gelişmelerde ve uygulamalarda büyük katkıları olan tüm nükleer tıp çalışanlarının Nükleer Tıp ve Moleküler Görüntüleme Haftası Kutlu Olsun.
Başsağlığı
08.07.2018 tarihinde Tekirdağ’da yaşanan tren kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. TNTD Yönetim Kurulu
Uzmanlık Eğitimi Programı
Değerli Nükleer Tıp Derneği Üyeleri, Nisan 2018'de Ulusal Kongrede Eğitim Üst Kurulu tarafından güncellenerek onaylanan "Uzmanlık Eğitimi Programı" web sitemizde Yeterlilik Kurulu-Eğitim bölümünde eklenmiştir.