Nükleer Tıp Derneği
Üye Girişi Üye girişi
E-Posta Adresiniz
Parolanız
Üye ol
Parolamı Unuttum
Üyelik Kosulları
Üyelik Avantajları
Medya Galerisi
Arama Arama
TJNM
TJNM
Üyelik Koşullarımız

A) Asil Üyelik : 2908 sayılı dernekler kanunun şartlarına uygunluk gösteren ve 18 yaşından büyük kişilerden Nükleer Tıp ile direkt veya indirekt ilgisi olanlar iki üyenin tavsiyesi ve yönetim kurulu onayı şartı ile bu derneğe üye olabilirler. Türk vatandaşı olmayan yabancılardan Türkiye'de ikametgah hakkı bulunan kişiler de derneğe asil üye olabilirler. Kanuni yükümlülüklerini yerine getiren her üyenin genel kurulda bir oy hakkı vardır. Üyeler, tüzük koşullarını yerine getirmekle yükümlüdürler.

B ) Fahri Üyelik : İki yıl sürelidir ve yönetim kurulu kararı ile bu süre bitiminde 2'şer yıl olarak uzatılabilir.Nükleer Tıp'a yakın ilgi duyan, bu ilgisini bilimsel veya sosyal çalışmalarla kanıtlamış olan kişiler yönetim kurulu kararı ile fahri üye olabilirler. İkametgah hakkı bulunmayan yabancılar da fahri üye olabilirler. Fahri üyelerin genel kurulda oy hakkı ve seçilme hakkı yoktur.

Nükleer Tıp'la ilişkileri bulunan kamu veya ticari kuruluşlar da, dernek yönetim kurulu uygun gördüğü takdirde derneğe ticari veya kurum ünvanları ile fahri üye olabilirler. Bu tür üye kurumlar görevlendirecekleri bir temsilci ile dernek genel kuruluna veya diğer faaliyetlerine katılabilirler.

Yönetim Kurulu Kararıyla, Nükleer Tıp alanında gerek bilimsel ve gerekse sosyal alanlarda değerli çalışmalar yapmış ve derneğin gelişmesinde üstün çaba göstermiş kişilere fahri üyelik teklif edebilir.

20 yıl boyunca asil üye olarak yükümlülüklerini yerine getiren üyeler dilerlerse fahri üye hakkını kazanabilirler.

C) Üyeliğin Sona Ermesi : (D.K:2908 M:17)

1) Her üye dilediği zaman dernek üyeliğinden ayrılabilir. Yalnız ayrılma isteğini yönetim kuruluna yazılı olarak bildirmesi gerekir.

2) Dernek üyeliğine aykırı hareket eden, tüzük amaç ve kurallarına uygun davranmayan, dernekler kanununa aykırı özellik kazanan veya toplumsal yüz kızartıcı kusuru olanların üyelikleri yönetim kurulu kararıyla sona erdirilebilir.

3) Üst üste 2 yıl aidat ödemeyen üyelerin üyelikleri yönetim kurulu kararıyla sona erdirilir.

İşlem Kutusu
Çıktı Al E-Mail Gönder
Önceki Başa dön
Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve başka ortamlarda dağıtılması yasaktır.
© Türkiye Nükleer Tıp Derneği Tüm Hakları Saklıdır.